Obchodní podmínky


REZERVACE TERMÍNU

Rezervovat termín si můžete emailem na adresu tereza@spanko.cz nebo můžete napsat zprávu na můj facebookový účet Tereza Španko Photography. Napište mi, o jaký druh focení máte zájem – rodinné, těhotenské, párové. V případě zájmu o svatební fotografování vás poprosím o termín vaší svatby, místo svatebního obřadu a místo svatební hostiny.Objednací doba bývá většinou 2 – 3 týdny.


ZRUŠENÍ REZERVACE

Pokud musíte focení z jakéhokoliv důvodu zrušit, tak mně o tom prosím neprodleně informujte.  Focení bude zrušeno nebo si domluvíme jiný termín, popř. vymyslíme náhradní focení u vás doma.


MÍSTO FOCENÍ

Fotím především v exteriéru – v přírodě, v lese, v parcích, na vašich oblíbených místech, na chaloupkách, kde si jen budete přát. Vždy však dle předchozí domluvy. V případě delšího dojezdu (nad 10km od Čáslavi) bude účtováno navíc cestovné ve výši 6,- Kč/km. Dále nabízím focení v domácím prostředí – což je vhodné hlavně pro rodiny s malými dětmi. V případě špatného počasí se exteriérové focení přesouvá na jiný termín.


PLATBA

Pro platbu za fotografické služby upřednostňuji bezhotovostní převod před odesláním zhotovené zakázky.

č.ú. 2800419167 / 2010 + do poznámky uveďte vaše příjmení


ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

Každá fotografie projde všemi základními úpravami – to znamená ořez, úprava barev, jasu, stínů, odstranění aktuálních poškození pleti (pupínek, zima, odřeniny, modřiny). Za nadstandartní retuše pleti, odstranění vrásek, zeštíhlení, odstranění různých objektů či osob z fotografiejí je účtován příplatek dle ceníku. Neupravené fotografie ve formátu RAW neposkytuji!


TERMÍN DODÁNÍ

Od samotného focení dostanete své fotografie max. do 2-3 týdnů, bývá to ovšem většinou vždy dříve než později. 🙂  V případě čerpání dovolené, nemoci nebo ve svatební sezóně se tato doba může prodloužit. U svateb je termín dodání 4-8 týdnů.


PŘEDÁNÍ ZAKÁZKY A ARCHIVACE

Fotografie zasílám pouze elektronicky přes webovou galerii, ke které dostanete odkaz s heslem. Z tohoto odkazu je možné si po zaplacení zakázky fotografie stáhnout. Odkaz lze poskytnout i jiným rodinným příslušníkům k nahlédnutí. Tisk fotografií mohu zařídit, vždy ovšem dle předchozí domluvy – ceny zašlu na vyžádání.

Fotky dostanete ve formátu jpeg, v plném rozlišení, v poměru stran 3:2.

Archivuji pouze upravené fotografie, po dobu 1 roku. Po této době budou fotky smazány a není možné je ode mě žádat. Ostatní neupravené fotografie a soubory ve formátu RAW jsou z kapacitních důvodů mazány do 1 měsíce.


CO MŮŽU REKLAMOVAT?

Důvodem k reklamaci fotek není: nespolupráce při focení, počasí, vlastní vzhled na fotkách, a ani není možné reklamovat fotografický styl. Reklamace bude uznána v případě poškození digitálních dat, kde bude sjednána náhrada a navrženo řešení dané situace.


AUTORSKÁ PRÁVA

Veškeré fotografie jsou chráněny autorským zákonem (tzn. nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora). Vyhrazuji si právo na zveřejnění fotografií k prezentaci své práce na svém facebookovém profilu Tereza Španko Photography, Instagramu – terezaspanko, nebo na webových stránkách www.terezaspanko.com. V případě, že si nepřejete jakkoliv zveřejňovat fotografie, informujte mě prosím o této skutečnosti neprodleně po focení. Děkuji.


OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Zpracování osobních údajů, které jsou poskytnuty v souvislosti s objednáním focení, budu zpracovávat dle Nařízení (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů).

  1. Účelem zpracování je evidence smluvní spolupráce a uplatnění případné reklamace. Osobní údaje objednatele v souladu se zákonem č. 563/1991 Sb., zákon o účetnictví 5 let, následně údaje zlikviduje. Máte právo dle čl. 15 – 20 Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679, zejména práva na přístup k osobním údajům, práva na opravu a právo na výmaz.

  2.  

    V souvislosti s prováděním díla (kde je více osob, svatba, rodinné focení a pod.) mohou být pořizovány i osobní údaje dalších osob, nikoliv jen objednatele, objednatel prohlašuje a nese odpovědnost za to, že tyto osoby obeznámil s tím, že budou jejich osobní údaje zpracovávány a jaká mají práva, a to v rozsahu výše uvedených odst. 1 tohoto článku.


DÁRKOVÝ POUKAZ

Dárkový poukaz je platný 1 rok od jeho vystavení a jeho lhůtu nelze prodloužit! Objednávejte se tedy nejpozději 1 měsíc před koncem jeho platnosti.