Svatební manuál


Rezervujte si svou svatbu co nejdříve, aby právě Váš termín byl volný.

Kontaktujte mě jakkoliv:

tel.: +420 607 866 588
e-mail: tereza@spanko.cz
fb: Tereza Španko Photogpraphy
nebo přes kontaktní formulář


Rezervační poplatek

Rezervace je závazná po uhrazení rezervačního poplatku ve výši 3.000,- Kč na číslo účtu: 2800419167/2010. Do poznámky, prosím, uveďte vždy vaše jméno a termín svatby.

Rezervační poplatek je vratný maximálně půl roku od svatby, poté už ne. Termín držím pouze Vám, odmítám proto ostatní nevěsty a pokud si svatbu z jakýchkoliv důvodů rozmyslíte, potřebuji ještě nějaký čas k nalezení náhradního páru. Děkuji za pochopení.


Osobní setkání – předsvatební schůzka/focení

Probíhá vždy dle naší předchozí domluvy – ideálně 1-3 měsíce před svatbou, kdy už trošku víte „co a jak a kdy“. Povíme si o všem, o vás, o mě, o místech obřadu, o místech portrétního focení, o vašich zájmech a prostě tak… Dáme si sraz někde u dobré kávy, nebo někde na bezva večeři – ideálně třeba v Pardubicích, HK, Kolíně nebo v Praze. Pokud to ale jen trošku jde, nebo jedu kolem, ráda se s vámi sejdu i v místě plánované svatby. Pojďme se dohodnout!


Přípravy – doporučení

Ideální je, když se chystá nevěsta i ženich na jednom místě, budete mít památku na krásné přípravy oba dva 🙂

Pokud nosíte dioptrické brýle, bylo by opravdu dobré na svatební den zvolit kontaktní čočky, kvůli nepříjemným odleskům v nich. Tyto odlesky nelze v postprocesu prakticky vůbec kvalitně odstranit.


No a co mít připravené k focení detailu?

Pro nevěstu: šaty, botky, podvazek, parfém, šperky, pozvánku, kytičku…

Pro ženicha: oblek, boty, opasek, manžetové knoflíčky, hodinky, parfém, kravatu či motýlek, kšandy…


Portrétní focení – doporučení

Probíhá dle dohody v interiéru nebo exteriéru – více mám ráda ovšem přírodu, tedy toto focení moc ráda upřednostním 🙂

Párové focení je nejvíce vhodné časově rozdělit na dvě části (a to hlavně pro páry, které mají obřad a hostinu na různých místech) Hned po obřadu je prima si udělat několik fotografií páru právě proto, že místa obřadů bývají často zámky, tvrze, mlýny, starodávná stavení a statky…bývají to také nádherně vyzdobená místa plná historie – jsou prostě nádherná! Druhou polovinu focení je pak dobré zařadit na podvečerní hodinku, dvě před západem sluníčka. Tady bychom vyrazili třeba někam do přírody. S sebou pohodlné botky na přesun, popř. deštník.

Samozřejmě během dne sleduji počasí…tedy pokud na podvečerní hodiny vychází obrovská průtrž mračen, fotíme prostě kdykoliv během dne 🙂


Focení obřadu

Příchod na obřad prosím neuspěchejte, vychutnávejte si tuto chvíli, prohlížejte si s láskou svého budoucího muže, jeho nervozitu….je to nádherná chvíle plná emocí. Při obřadu se pohybuji hlavně v přední části kostela, obřadní síně a budete mě určitě vnímat více, než během celého svatební dne..přesto tam jste jeden pro druhého, všímejte si hlavně sebe samých, užívejte si jeden druhého, držte se za ruce, dotýkejte, usmívejte se…no na mě zkuste pokukovat jen občas 🙂 Prstýnky nasazujte pomalu, dvěma prsty a zkuste mi je úplně nezakrýt 🙂


Gratulace

Zde platí pravidlo – rodina a nejbližší gratulanti by měli přát jako první, bylo by fajn, aby to věděli. Ještě jim to jednou připomenu 🙂 Bývá ovšem technicky nemožné vyfotit úplně každého gratulanta, jak gratuluje nevěstě i ženichovi. Věnuji tedy pozornost hlavně nejbližší rodině a poté fotím tak, aby byly fotografie co nejvíce zajímavé a plné emocí.


Společné a skupinkové fotografie – pokud si je budete přát

Hlavní hromadnou fotografii všech svatebních hostů vždy fotím po obřadě, tady jsou většinou opravdu stále všichni přítomni a jsou v plné polní – muži stále v obleku, ženy stále perfektně nalíčené 🙂

Další focení skupinek může být také hned po obřadě, doporučuji však až v odpoledních hodinách, kdy už jsou hosté uvolnění a občerstvení, někdy bývá dopoledne opravdu dlouhé a hosté hladoví a žízniví 🙂

Vždy vyžaduji mít připravený SEZNAM SKUPINEK, krásně to urychlí průběh focení.


Hostina

Rozbíjení talíře, přenášení přes práh, společná polévka, první tanec novomanželů, tanec s rodiči, krájení dortu, soutěže, večerní zábava… fotím prostě vše, kde to žije 🙂 V hledáčku mám během celého dne hlavně vás dva, takže pokud někdo ze svatebčanů opravdu celý den jen sedí u stolu, na fotografiích moc nebude – počítejte s tím tedy prosím. Samozřejmě pokud jde o vaši babičku, dědu a nejbližší rodinu, komu se již hůře vstává a chcete s ním mít nějakou osobnější fotografii, vyfotím vás s nimi kdekoliv, kdykoliv si budete přát – řekněte mi!