Info


Jak se na focení připravit, jak se obléknout, jak pracuju a co vás se mnou čeká?


Jsem z Čáslavi, ale fotit můžeme kdekoliv si budete přát – přijedu kamkoliv.

Budeme fotit tam, kde to milujete!

Budeme se prohánět po louce, sedět doma na terásce nebo v obýváku, vezmete mě do lesa na chalupu, do skal nebo k vodě, dáme si schůzku v kavárně, uprostřed města, nebo si vyšlápneme na vaše tajné místo? No jasně – prostě kdekoliv.

Jestli mluvíte anglicky, nebo německy – domluvíme se určitě také.


RODINA a PORTRÉTNÍ FOCENÍ venku

V přírodě, během krátké procházky, nefotím moc v předem promyšlených a nepřirozených pózách, ani v nijak předem naaranžovaných zátiších, ani s hromadou neosobních rekvizit, raději si vezměte něco svého, co k vám prostě patří…oblíbená hračka (dřevěná, látková…), autíčko, letadélko, slaměný klobouk, oblíbená mašle do vlasů . . . cokoliv co Vás, nebo vaše děti vystihuje. Vím, že nejhezčí jsou právě přirozené okamžiky.

​Také počítejte s focením ráno nebo v odpoledních hodinách, nejlépe hodinku-dvě před západem sluníčka. Polednímu slunci portétní focení moc nesluší. No a jestli bude pod mrakem, můžeme vyrazit kdykoliv – čas focení můžeme v den focení upravit – pod mrakem se fotí nejlépe!

V případě tematických focení se předem domluvíme na stylu oblečení, to pak fotíme i s předem připravenými rekvizitami – narozeninové balonky, dřevěná čísla, dort, na podzim dýně, jablíčka, košíček s květinami…

A jak se obléknout? Ideální je, když se všichni sladíte do podobných odstínů a barev – ať jemných světlých nebo klidně pestřejších či pastelových – vždy však zkuste dodržet pravidlo do 3 barev! Nejlépe bez obrázků a výrazných nápisů!

Na podzim klidně volte barvy i sytější – žluté, oranžové, hnědé, tmavě červené…barvám se na podzim přímo daří


PÁROVÉ, RANDE, TĚHOTENSKÉ nebo PŘEDSVATEBNÍ focení

Určitě hned nemusíte myslet na svatbu, ale počítají se i nádherné společné chvíle předtím. Můžete mít i na tohle krásné období, plné vzájemnosti a intimity, jedinečné vzpomínky.

Žádné nucené pózy, žádné nepřirozené úsměvy. Jen vy dva tak, jak se cítíte nejlíp. Ať už se společně vydáme na vaše tajné místo při západu slunce nebo společný čas strávíme u vás v obýváku. Chci vás vidět a fotit přesně takové, jací opravdu jste, protože jen to dělá váš vztah jedinečným.

Chci, aby vám fotky připomínaly přesně takový život, jaký jste žili, až se na ně podíváte za několik let.

Jak se obléknout? Ideálně jednobarevné oblečení (bez obrázků a nápisů), šaty – krajkové, přiléhavé, klidně i vzdušnější – jen né moc vzorované, jednobarevné uplé tričko a džíny, nebo s rozevlátou sukní, bílá pánská košile, krajkové spodní prádlo nebo košilka, pokud chcete fotky trošku intimnější.

Barevné kombinace mohou být také, jen prosím stále myslete na vzájemné sladění v podobných odstínech!

V případě, že se chcete fotit s partnerem, tak myslete na sladění. Držte se pravidla ne více než 2-3 barvy v rámci jednoho outfitu.


LIFESTYLE FOCENÍ DĚTÍ – FOCENÍ MIMINKA OD NAROZENÍ DO CCA 6 MĚSÍCŮ

Lifestyle focení vašeho miminka znamená, že se miminko nijak zvlášť nearanžuje, ale fotí se v jeho přirozeném prostředí – u vás doma, v postýlce či kolébce, v posteli a především ve vaší rodičovské náruči. Zachytím první chvíle soužití s vaším miminkem, vaši blízkost a lásku v prostředí, které velmi dobře znáte, které vždy bude připomínat vás – jako rodinu a váš bezpečný domov.

A jak se obléknout? Ideální je, když se všichni sladíte do podobných odstínů a barev – ať jemných světlých nebo klidně pestřejších či pastelových – vždy však zkuste dodržet pravidlo do 3 barev! Nejlépe bez obrázků a výrazných nápisů!


Hotové fotky můžete očekávat nejpozději do dvou týdnu od focení – buď od vašeho výběru, který provedete přes „náhledovky“ nebo je vyberu já – cena vždy dle množství fotografií nebo dle dohody.

CENÍK je zde.

Fotografie vám předám online galerií pod heslem nebo přes úschovnu.

Po dohodě mohu předat všechny fotografie v tisku.


A teď už je řada na Vás 🙂