SVATBA – a vše, co vás nejvíce zajímá :)„Svatební den se mnou – co nás spolu čeká?“

Rozhodně vím, že Váš svatební den bude prostě PECKA!! UŽÍVEJTE SI HO, SMĚJTE SE, BAVTE SE…já ho pro Vás zachytím se vším všudy.

Chystáte se na něj dlouho, vše je důležité, vše je promyšlené, nádherné nachystané, mákli jste si na něm vy i vaši přátelé a já to vím, všechny důležité momenty a místa ve své svatební galerii určitě najdete.

Jinak mám v plánu vás celý den co nejvíc nenápadně doprovázet, ať o mě víte co možná nejméně a svatební reportáž je díky tomu co nejvíce autentická. Když ale bude potřeba vás trošku někam posunout – třeba kvůli nevhodnému světlu nebo pozadí, trošku někde kousek popostoupit, něco někam šoupnout kvůli záběru (igelitky, koše…), tak tam samozřejmě taky trošku zasáhnu, ať máte fotky co nejvíc nej – na tohle se snažím také myslet za vás. Určitě uvidím všechny vaše kroky, budu sledovat všechny možný detaily, budu se snažit celý den si neplést vaši rodinu a poznat všechny její členy, abych je rozhodně měla v hledáčku taky, budu taky fotit vaše kamarády a známé, tak jim to řekněte – klidně ať si poví, že by rádi pár portétů – vyfotím je, když bude prostor. U vašeho portrétního focení – protože se určitě „bojíte“ a protože se „neumíte dobře tvářit“ a protože „přítel focení nemá rád“ – vás samozřejmě zlehka povedu, porovnám šaty pokud bude potřeba, nasvítím si vás, když bude už hodně velká tma, ale i tak to bude vše tak nějak procházkově pohodové, povídací, veselé a uvolněné focení, kdy vy určitě nebudete muset sledovat mě a fotoaparát – oči ženich nespustí z nevěsty a nevěsta se zase nepřestane culit na svého ženicha – to je váš největší úkol při společném focení 🙂

Taky vím, že někdy budu možná i pobrkle popobíhat, protože kde se něco děje, to nejde většinou přeslechnout – no a když slyším, že tam nejsem, tak mě to štve! Večer s vámi klidně budu tančit, fotit jak všichni paříte, můžem prskat prskavky nebo sledovat a fotit ohňostroje, někdy společně taky zmokem…já s tím vším počítám!! O všem si popovídáme na schůzce taky! Jsem tu pro Vás!

Vy si můžete focení na nečisto vyzkoušet na předsvatební schůzce, pokud využijete možnosti předsvatebního focení. Většina párů zjistí, jak jim to vlastně spolu sluší, taky se u toho mnohem blíž poznáme, zasmějeme se a nakonec třeba sami uznáte, že to nebude „zas tak divné, jak jste si mysleli“ 🙂 Na svatbě to pak bude víc v „klidu“ a focení vám bude připadat pohodové a přirozené – což všichni vlastně chceme 🙂


„Předsvatební focení a schůzka…bude?“

No jooo – to je vždycky nejlepší! Poznáme se, dáme si skvělou kávu, probereme harmonogram, dám vám pár tipů, jak si svatební den třeba i ulehčit a tak…

Předsvatební schůzka (bez předsvatebního focení – pokud si to opravdu nechcete se mnou předem vyzkoušet) se koná pouze v Čáslavi nebo v Kutné Hoře a blízkém okolí ve všední dny navečer. Na schůzku spojenou s předsvatebním focením se můžeme domluvit i na jiném místě, já za Vámi ráda dojedu – zde již počítám náklady na dopravu a čas, který na cestě strávím.

Cenu za předsvatební focení naleznete v ceníku – ZDE.

Předsvatební focení „na zkoušku“, zmákneme v rámci naší schůzky – během něj zjistíte, že to focení bude vlastně docela v pohodě. Jsem si úplně jistá tím, že mi povíte, že focení nemáte rádi, že se bojíte, že přítel se fotí nerad nebo že nejste fotogeničtí…právě proto je dobré si to spolu zkusit a zjistit, že o nic nejde – spolu to zvládneme a ještě se u toho třeba pobavíme!

Někdo toto focení využije i jako rodinné focení s dětmi, protože na svatbě tomu focení děti večer moc nedají. Tak je klidně vezměte s sebou.

A když nás bude tížit čas, nebo nenajdeme společný termín, nebo budeme od sebe kus cesty, sejdeme se „online“ – Whats´app nebo Skype…no jakkoliv vám to bude vyhovovat 🙂 Někdy je časové vytížení neúprosné, však to jistě taky znáte.


„Jaká je cena a doba svatebního focení?“

Tak to já nevím – záleží na Vaší představě! 😊 O víkendových svatbách nejraději fotím celodenní svatební příběhy!

Ráda jsem s nevěstou již od příprav a odjíždím až když zachytím alespoň část osvětlené párty. Počítejte tedy 8 hodin jako mé startovací svatební sobotní minimum!

Ve všedních dnech mimo hlavní svatební sezónu (září – duben) se určitě domluvíme i na kratší době (např. 2-3 hodiny focení) – zde vám udělám cenu na míru – NAPIŠTE MI.

Stejně tak si vyhrazuji právo nabídnout některým novomanželům i cenu jinou, pokud pro mě bude svatba jakkoliv zajímavá, jiná nebo netradičně pojatá a budu ji moci mít zahrnutou v portfoliu – nebojte se mi o vaší „netradiční“ svatbě napsat více.

Jo a také Vás poprosím – až mi napíšete, kontrolujte si do pár dnů vždy i SPAM, na svatební poptávky odpovídám do pár hodin/max.dnů – často mi nevěsty píší, že jim tam „padám“ – tak ať máte odpověď včas 🙂 Díííík

Ceník svatebního focení pro rok 2023 se vám zobrazí po rozkliknutí obrázku.


„Kolik dostaneme fotek a kdy budou?“

Do týdne od svatby vám pošlu malou galerii prvních fotek pro radost, bude jich asi 30, protože vím, jak moc se již na první ukázku těšíte!

Všechny fotografie pak ode mně dostanete mezi 5-8 týdny (záleží kdy svatbu máte – jestli v hlavní sezóně, nebo v zimě) odevzdám vám vše na USB disku a také dostanete odkaz na vaši svatební galerii, abyste mohli vaši krásnou svatbu sdílet se světem 😊 Fotky budou všechny upravené a bude jich něco mezi 400 – 700ks, je to vážně orientační počet, méně to nebude zcela jistě nikdy – záleží, jak moc to na svatbě roztočíte a kolik tam strávím času.

Také můžete dostat i luxusní SVATEBNÍ KNIHU, nebo vytištěné FOTOGRAFIE, ale to si vše povíme až později!


„Kam nejdál na svatbu dorazíš? Umíš případně i jiné jazyky?“

Na svatby cestuji po celé České republice, ale ráda dojedu i na Slovensko, do Rakouska nebo do Německa, případně i dál…?

A řeči? No ano, ty mám – mluvím německy (hodně dobře) a anglicky (celkem slušně) – rozhodně se domluvíme! 🙂

Nad 50 km od Čáslavi si již účtuji cestovné 10 Kč/km.


„Máš k sobě parťáka, kdybychom chtěli dva fotografy?“

Pokud je to pro Vás důležité a chcete fotek ještě víc, nebo máte svatbu opravdu hodně velkou, budeme fotit dva.

Na stálo s nikým nespolupracuji, ale mám dost kolegů z branže – mám se kde zeptat a vím, že to dobře dopadne. Pak bude záležet, na kolik hodin budete chtít mít nás tam oba – zda také na celou svatbu, nebo jen na část dne…zase platí, napište mi, domluvíme se na všem 🙂


„Kolik svateb už máš za sebou, a kolik jich tak ročně stihneš odfotit – odevzdat?“

Celkem mám za sebou asi 70 celodenních svateb, ročně jich stihnu vyfotit kolem 20-25, s rodinou již už víc nezvládnu – tedy nafotit bych je zvládla, ale upravit v rozumném termínu už nejspíš ne 🙂

Svatba do odevzdání trvá ještě mezi 15-20 hodinami času u počítače, jak která…Také se do letní svatební sezóny pletou hlavní letní prázdniny, děti jsou pořád doma a nebo někam sami vyrazíme, takže proto raději uvádím až 8 týdnů do plného odevzdání, v zimě a na jaře je to samozřejmě mnohem rychleji.


„Co když bude na svatbě pršet? Budeš fotit i tak?“

Mám dva vodotěsné foťáky (tedy píšou to o nich), v každém dvě paměťové karty – tedy dvojí záznam z každého snímku (to kdyby náhodou jedna karta odešla), vodotěsné objektivy (věřím výrobcům) 🙂

Takže do nory nikam nezalezu, nejsem z cukru – fotím za každého počasí a portréty budete mít klidně i dešťové. Pro Vás mám k dispozici nějaké ty deštníky – bílé, průhledné, pro ženicha tmavý…a nebo i velký duhový, ale jestli se toho nebojíte, klidně můžeme být mokrý všichni 🙂

Samozřejmě v den svatby sleduju radary, a když vidím tu nejhorší průtrž na naplánované podvečerní focení…prostě na to vlítnem třeba rovnou po obědě – počasí je jediná věc, která nejde předem naplánovat – tady počítejte s případnou improvizací.


Máte-li další otázky NAPIŠTE MI nebo volejte – tel: 607 866 588

Zde najdete OBSAZENÉ TERMÍNY tak pokud je ten Váš ještě volný….MŮŽE BÝT VÁŠ!!!!