Obchodní podmínky


PLATÍ především pro RODINNÁ, PÁROVÁ, TĚHOTENSKÁ a PORTRÉTNÍ FOCENÍ…

REZERVACE TERMÍNU

Rezervovat termín si můžete jakkoliv – zavolejte mi, napište email (tereza@spanko.cz), nebo mi napište třeba na FB – Tereza Španko Photography.

Napište mi, o jaký druh focení máte zájem a já se vám hned co to půjde ozvu zpět – svatba, rodinné, kulturní akce, reality…atd.

V případě zájmu o svatební fotografování vás poprosím o vyplnění kontaktního formuláře a krátký popis vašeho svatebního dne – KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

ZRUŠENÍ REZERVACE

Pokud musíte focení z jakéhokoliv důvodu zrušit, napište mi co nejdříve. Zrušíme, termín nahradíme, posuneme, nějak to vymyslíme 🙂

MÍSTO FOCENÍ A DOPRAVA

Fotím hlavně venku – v přírodě, v lese, v parcích, zámcích, zříceninách, ve skalách, u rybníků, na vašich oblíbených místech, na chaloupkách, no kde si jen budete přát – ničemu se nebráním 🙂

Dále nabízím focení v domácím prostředí „LIFESTYLE“ – což je vhodné hlavně pro rodiny s malými dětmi. V případě špatného počasí se exteriérové focení přesouvá na jiný termín.

V případě delšího dojezdu si účtuji cestovné ve výši 10,- Kč/km – nad 15km od Čáslavi.

VÝBĚR FOTOGRAFIÍ A PLATBA

Fotografie ke konečné úpravě si vybíráte sami z poskytnutých náhledů, výjimečně je vyberu já, pokud se na tom společně po focení doluvíme. Pokud vyberete fotek více, než je v základní ceně focení, konečná cena za zakázku bude stanovena po vašem provedeném výběru – odkaz na CENÍK zde.

Zakázka se platí po vámi provedeném výběru fotografií, nebo rovnou po focení na účet: 213652790 / 0600 + do poznámky uveďte vaše příjmení.

ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

Každá fotografie projde všemi základními úpravami – ořez, decentní úprava barev, jasu, stínů a odstranění aktuálních poškození pleti (nějaký ten pupínek, odřeniny, modřiny).

Do základních úprav se již nezahrnuje „žehlení“ nevhodně zvoleného mačkavého oblečení (především len), retušování neupravených a hodně rozevlátých vlasů v případě větrného počasí, nadstandartní retuše pleti, jako je odstraňování vrásek, zeštíhlování postavy nebo rukou, odstraňování tetování, odstranění různých větších objektů či osob z fotografie… v těchto případech se často jedná již o rozsáhlejší grafické úpravy a nikoliv retuš.

Za grafické úpravy na fotografii účtováno od 500,-Kč/ks – předem je nutné tyto změny a jejich náročnost prodiskutovat.

Neupravené fotografie ve formátu RAW neposkytuji!

TERMÍN DODÁNÍ

Od samotného focení dostanete své fotografie max. do 2-3 týdnů, od vašeho výběru. V případě čerpání dovolené, nemoci nebo ve svatební sezóně se tato doba může prodloužit, ale o všem budete vědět včas.

U svateb je termín dodání kompletní svatební zakázky v hlavní svatební sezóně (červen- červenec-srpen-září) max. 8 týdnů. U ostatních měsíců to bývá doba kratší.

PŘEDÁNÍ ZAKÁZKY A ARCHIVACE

Fotografie zasílám elektronicky přes webovou galerii, ke které dostanete odkaz s heslem. Z tohoto odkazu je možné si po zaplacení zakázky fotografie stáhnout. Odkaz lze poskytnout i jiným rodinným příslušníkům k nahlédnutí.

TISK MOC RÁDA ZAJISTÍM – fotografie, fotoknihy, obrazy, dárková leporela….atd. Domluvíme se 🙂

Fotografie dostanete ve formátu „jpg“ v plném rozlišení, v poměru stran 3:2 – vhodné i pro velkoformátový tisk. Dále v kvalitě vhodné pro webové účely. Fotografie, které se hodí pro převod do černo-bílé varianty, dostanete v této variantě také.

Odevzdané fotografie pro vás archivuji po dobu 1 roku. Po této době již není možné fotky ode mne znovu žádat. Ostatní „nevybrané“ fotografie a soubory ve formátu RAW jsou z kapacitních důvodů mazány do 1 měsíce.

CO MOHU REKLAMOVAT?

Důvodem k reklamaci fotek není nespolupráce dětí při focení, počasí a ani není možné reklamovat fotografický styl. Opravdu dávám maximum tomu, abychom s dětmi focení zvládli, aby na to bylo dostatek času i prostoru pro případné nakrmení dětí, přebalení…atd. I přesto vím, že někdy děti opravdu nemají svůj den, a nedáme to „dokupy“ – tak pokud se tak stane, raději focení posuneme, než aby jste dostali fotografie, kde se děti jen schovávají za ruce, nebo za vás, nebo brečí a mají červené oči 🙂

Poté se cena za „DRUHÉ“ focení navýší o dopravné – na vyřešení se ale společně jistě domluvíme 🙂

Reklamace bude uznána v případě poškození digitálních dat, kde bude sjednána náhrada a navrženo řešení dané situace.

AUTORSKÁ PRÁVA

Veškeré fotografie jsou chráněny autorským zákonem (tzn. nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora). Vyhrazuji si právo na zveřejnění fotografií k prezentaci své práce na svém FB profilu Tereza Španko Photography, Instagramu – terezaspanko, nebo na webových stránkách www.terezaspanko.com, a to vždy po vašem předchozím svolení. V případě, že si fotografie zveřejňovat nepřejete (po focení, nebo třeba až po pár letech od svatby, kterou mám na webu jako ukázku), řekněte mi to – plně toto rozhodnutí respektuji a fotografie ihned stáhnu.

Pro bližší informace k Všeobecným obchodním podmínkám si můžete stáhnout jejich plnou verzi ZDE!